سفارش تبلیغ
صبا ویژن

نحوه جداسازی هد پلاتر های اچ پی برای تمیز کردن

 

 

چه مدت از چاپگر جوهر افشان خود استفاده نکرده اید؟ همانطور که می‌دانید پلاترهای جوهر افشان بعد از یک مدت بیکار ماندن عملکرد مناسب خود را از دست می‌دهند و این به دلیل ماندگاری کم جوهر پلاترهای جوهر افشان است. بنابراین باید برای جلوگیری از خشک شدن هد پلاتراچ پی هر چند وقت یکبار از چاپگر خود استفاده کنید و آن را فعال نگه دارید.ما در این مقاله نحوه تمیز کردن هد پلاتر خشک شده را توضیح میدهیم.

 

مرحله 1 – برای تمیز کردن هد چاپگر جوهر افشان خشک شده خود، کارتریج‌های پلاتر را بردارید

برخی از پلاترهای ارزان دارای هدهای متصل به کارتریج جوهر هستند، این کارتریج‌ها بسیار گران قیمت تر هستند و کیفیت آنها نیز بدتر است.

 

مرحله 2 – هدها چاپگر جواهر افشان خشک شده خود را بردارید

برای جدا کردن هد چاپگر اهرم خاکستری بالا را بکشید، هد بدون مقاومت بیرون می‌آید. توجه کنید که قسمت‌های پایین و عقب جایی که نازل‌های جوهر را می‌توانید پیدا کنید را لمس نکنید. این نازل‌ها بسیار ظریف هستند و اگر آنها را لمس کنید احتمال آسیب دیدن آنها وجود دارد.

 

مرحله 3 – برای تمیز کردن هد چاپگر جوهر افشان خشک شده ، یک لوله مکش مناسب پیدا کنید

در حال حاضر شما نیاز به لوله مکش دارید که می‌توانید از فروشگاه‌های مجهز خوب هم پیدا کنید. ما از بین لوله‌های لاستیکی که داشتیم جستجو کردیم تا یک لوله با قطر مناسب پلاتر را پیدا کنیم. این لوله مکش ضروری نیست چونکه احتمالا کافیست هد را در آب فرو کنید اما ما فکر می‌کنیم که استفاده از این لوله مکش می‌تواند ریکاوری هد را به صورت موفقیت آمیزی تضمین کند.

 

مرحله 4 – هد چاپگر جوهر افشان خشک شده را در آب فرو کنید

یک ظرف پلاستیکی را با مقدار کمی آب پر کنید (ظرف نباید دارای عمق زیاد باشد). مهم است که شما از شما از ظروف سرامیکی با هر موادی که سخت است استفاده نکنید. این امر بدان علت است که نازل‌ها به راحتی مشکنند. اجازه دهید تا مواد برای مدتی خیس بخورند، آب جوهر خشک شده را حل می‌کند. در ضمن با لوله لاستیکی سعی کنید مقداری از آن را دورن نازل‌ها انتقال دهید.

مرحله 5 – هد چاپگر را با دستمال خشک کنید

هنگامی که زمان نصب مجدد هد روی چاپگر می‌رسد آن را به آرامی خشک کنید، شما نباید دستمال را به هد بمالید بلکه با فشار دادن دستمال به هد می‌توانید برای خشک کردن اقدام کنید و چند دقیقه در هوای آزاد بگذارید تا به طور کامل هد خشک شود. برای این کار از پارچه‌های میکروبفیبر استفاده کنید تا نازل‌های شما با الیاف پارچه مسدود نشود.

مرحله 6- اتمام کار

حالا هد پلاتر شما تمیز شده است، اگر هنوز مقداری آب درون آن مشاهده می‌کند، نگران این موضوع نباشید. هد را در جای خود نصب کنید، اهرم را ببنید، وقتی که 5 کارتریج را در جای خود قرار دادید می‌توانید چاپگر را ببنید.

بعد انجام این مراحل در صورت خشک شدن جوهر هدپلاتر شما به حالت عادی برگشته اما اگر نشد قطعا تنها خرید هدپلاتر مناسب جدید می باشد.